Manifestacja antykomunistyczna – młodzi Chełmianie przywracają nadzieję …

Od kilku miesięcy śledzę stronę internetową http://wbchelm.wordpress.com/ założoną i redagowaną przez  Chełmian określających siebie jako grupa: „młodych ludzi wywodzących się z szeroko pojętego środowiska nacjonalistycznego. Połączyła nas chęć działania oraz promowania wartości dawno już zapomnianych i oczernianych we współczesnym świecie. Jesteśmy grupą w pełni autonomiczną, nie związaną z żadną organizacją czy też partią polityczna, co daje nam pełną swobodę w działaniu. Przez swój aktywizm chcemy zachęcić do wspólnego działania młodych ludzi w których nie umarły jeszcze takie wartości jak Honor, Ojczyzna i Naród”.

Odnalazłem ich przypadkowo podczas przeszukiwania w internecie informacji o obchodach 70 rocznicy utworzenia Narodowych Sił Zbrojnych.  Na jednym z portali przeczytałem  notatkę o akcji ulotkowej w Chełmie zorganizowanej przez grupę WB – i tak trafiłem na ich stronę.

Przetarłem ze zdumienia oczy – oto w rządzonym przez czerwonych Chełmie znalazła się grupa ludzi (i do tego młodych), którzy mają zdecydowanie  narodowe i antykomunistyczne poglądy i nie boją się tego wyrażać publiczne.  Od tego czasu jestem wiernym obserwatorem  ich strony i działań.

Kilka dni temu zaskoczyli mnie ponownie. W koleją rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na chełmskim deptaku organizują manifestację antykomunistyczą. W mieście, gdzie mieszka pani Poseł z Prawa i Sprawiedliwości i istnieje koło Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, trzeba było czekać wiele lat aby znalazł się ktoś, kto powie wyraźne nie postkomunistom, już drugą kadencję sprawującym w Chełmie niepodzielną władzę.  W mieście, gdzie szczytem odwagi w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego  było zorganizowanie „akademii ku czci”  z wieszaniem na klapach garniturów wybranych działaczy podziemnej „Solidarności” wątpliwej jakości odznaczeń. W mieście, gdzie PiS nigdy nie zorganizował nawet manifestacji popierającej Radio Maryja i Telewizję Trwam, już o Marszu Niepodległości nie wspominając. Brawo Młodzi. Mimo moich prawie  60 lat na karku będę tego dnia z Wami.  TAK TRZYMAĆ!!!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *