O autorze

JERZY MARIAN MASŁOWSKI syn Władysława i Zofii z domu Olucha z Matcza w pow. hrubieszowskim. Rodzina Ojca  do 1943 roku mieszkała na Wołyniu – kolonia Nikitycze gmina Korytnica powiatu włodzimierskiego.

Urodziłem się w 1955 roku w Hrubieszowie, a wychowałem w rodzinnym Matczu. Po ukończeniu studiów kolejno mieszkałem w: Lublinie, Siedliszczu (gm. Dubienka) i Hrubieszowie. a w 1998 roku przeniosłem się do Chełma.

W 1982 roku zawarłem związek małżeński z Wiesławą Marciniak z Siemiatycz, która obecnie pracuje jako bibliotekarka w Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 6 w Chełmie. Wychowaliśmy troje dzieci – dwóch synów (Konrad i Kamil) i córka Katarzyna – wszyscy  są absolwentami lubelskich szkół wyższych.

Jestem Polakiem i katolikiem wychowanym i ukształtowanym w duchu tradycji Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Bezpośrednią inspiracją do powstania mojej strony było przeczytane niegdyś zdanie Wiktora Suworowa:Jeśli nie poznamy przeszłości, nigdy się od niej nie uwolnimy .


WYKSZTAŁCENIE

2004/05

 • UMCS   Lublin   –   Studia   podyplomowe   z   zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej

1980/81

 • UMCS Lublin Studia podyplomowe z zakresu pedagogiki szkół wyższych.

1974/78

 • UMCS Lublin studia magisterskie na Wydziale Nauk Humanistycznych – magister historii.

1970/74

 • Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

1963 /1970

 • Szkoła Podstawowa w Matczu  gmina Horodło

2 komentarze do “O autorze”

 1. Szanowny Panie,
  pracuje nad odtworzeniem historii 7 pp Leg. z Chełma podczas kampanii wrześniowej. Przesledziłem całą dostępną literaturę. Może Pan ma jeszcze jakieś dodatkowe informacje o tym pułku. Bede bardzo zobowiązany za nqajmniejszy nawet szczegół.
  Pozostaje z Wyrazami Szacunku – Piotr M.Bartoszewski
  pmbart@wp.eu

 2. Szanowny Panie,
  Mój tata Ryszard Dąbrowski a jego ojciec Jan Dąbrowski był w okresie 1939 do 1955 gajowym później leśniczym w Matczu. W dniu dzisiejszym byłem z tatą w Matczu który wspominał mi o rożnych sąsiadach i okresie spędzonym w tej miejscowości.Tata ma 83 lata i bardzo słabą pamięć bieżącą ale tamte czasy bardzo dokładnie opowiada okres okupacji i okres stalinizmu kiedy to dziadek walczył w AK .
  Bardzo mnie interesuje ten okres ponieważ mało kto wie ze na terytorium leśniczówki był obóz jeniecki ,,żołnierzy radzieckich przejściowy w stodole” która obecnie została rozebrana .
  Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu wszelkich informacji o oddziale dziadka Jana Dąbrowskiego i innych informacji .
  Z poważaniem
  Andrzej Jan Dąbrowski
  mój telefon – 782772111

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *